CDH113NP-101KC Sumida America Components Inc.
CDH113.pdf
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 100UH 610MA 430MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Drum Core, Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 430mOhm Max
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.146" (3.70mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 100 µH
Current Rating (Amps): 610 mA