CDH113NP-151KC Sumida America Components Inc.
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 150UH 490MA 610MOHM SM
Tolerance: ±10%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.441" L x 0.433" W (11.20mm x 11.00mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -30°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 610mOhm Max
Inductance Frequency - Test: 1 kHz
Height - Seated (Max): 0.146" (3.70mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 150 µH
Current Rating (Amps): 490 mA