CDH38D11BNP-100MC Sumida America Components Inc.
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 10UH 820MA 357MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.205" L x 0.150" W (5.20mm x 3.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 357mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 490mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.047" (1.20mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 820 mA