CDH38D16BNP-150MC Sumida America Components Inc.
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 15UH 820MA 298MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.159" L x 0.150" W (4.05mm x 3.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 298mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 440mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 15 µH
Current Rating (Amps): 820 mA