CDH38D16BNP-4R7MC Sumida America Components Inc.
Виробник: Sumida America Components Inc.
Description: FIXED IND 4.7UH 1.28A 129MOHM SM
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: Nonstandard
Size / Dimension: 0.159" L x 0.150" W (4.05mm x 3.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
DC Resistance (DCR): 129mOhm Max
Current - Saturation (Isat): 740mA
Inductance Frequency - Test: 100 kHz
Height - Seated (Max): 0.071" (1.80mm)
Inductance: 4.7 µH
Current Rating (Amps): 1.28 A