Продукція > IGUS > CF11-017-D
CF11-017-D
CF11-017-D Igus
CF11.D%20Datasheet.pdf
Виробник: Igus
Description: CABLE 16CON 17/26AWG GRN/YL FEET
Features: Abrasion Resistant, Oil Resistant, Rip Cord
Packaging: Bulk
Length: Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge: 17 AWG, 26 AWG
Jacket (Insulation) Material: Thermoplastic Elastomer (TPE)
Number of Conductors: 16 (4 Twisted Pairs + 8)
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.394" (10.01mm)
Usage: Industrial
Shield Type: Foil, Braid
Conductor Material: Copper, Tinned
Jacket Color: Green, Yellow
Part Status: Active
Voltage: 50 V