Продукція > IGUS > CF130.10.12.UL
CF130.10.12.UL
CF130.10.12.UL IGUS
cf130.pdf
Виробник: IGUS
Category: Cables for Power Chains - Unshielded
Description: Wire: control cable; chainflex® CF130.UL; 12G1mm2; PVC; grey; Cu
Operating temperature: 5...70°C
Core structure: stranded
Information: The UL Label and Mark on full factory packaging only
Resistance to: torsion
Conform to the norm: UL 10493; UL 20200
Shield structure: unshielded
Core section: 1mm2
Cable external diameter: 12mm
Number of cores: 12
Cable structure: 12G1mm2
Rated voltage: 0.3kV; 0.5kV