Продукція > IGUS > CF140US-07-18
CF140US-07-18
CF140US-07-18 Igus
CF140.UL.pdf
Виробник: Igus
Description: PVC18C/18AWG TCER 600V FLEX FEET
Packaging: Digi-Spool®, Continuous Spool
Features: Flame Retardant, Oil Resistant, UV Resistant
Length: Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Poly-Vinyl Chloride (PVC)
Conductor Strand: 41/34
Number of Conductors: 18
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.660" (16.76mm)
Usage: Industrial
Shield Type: Braid
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Gray
Voltage: 600 V