Продукція > IGUS > CF890-07-18
CF890-07-18
CF890-07-18 Igus
CF890%20Series%20Datasheet.pdf
Виробник: Igus
Description: IGUPUR 18C/18AWGCTRL 600V FEET
Packaging: Digi-Spool®, Continuous Spool
Features: Flame Retardant, Oil Resistant
Length: Enter Number of Feet in Order Quantity
Wire Gauge: 18 AWG
Jacket (Insulation) Material: Polyurethane (PU)
Number of Conductors: 18
Cable Type: Multi-Conductor
Jacket (Insulation) Diameter: 0.512" (13.01mm)
Usage: Industrial
Ratings: UL Style 20940
Conductor Material: Copper, Bare
Jacket Color: Black
Voltage: 600 V