CFS-1000MC
CFS-1000MC Nidec Components Corporation
cfs.pdf
Виробник: Nidec Components Corporation
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.1A 6V
Features: Tape Seal
Packaging: Tube
Contact Finish: Gold
Voltage Rating: 6VDC
Current Rating (Amps): 100mA
Mounting Type: Through Hole
Pitch: 0.100" (2.54mm), Full
Circuit: SPST
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Termination Style: PC Pin
Actuator Type: Slide (Standard)
Height Above Board: 0.177" (4.50mm)
Actuator Level: Flush, Recessed
Washable: Yes
Contact Material: Copper Alloy
Part Status: Active
Number of Positions: 10
на замовлення 144 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 2
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH SLIDE DIP SPST 0.1A 6V, Features: Tape Seal, Packaging: Tube, Contact Finish: Gold, Voltage Rating: 6VDC, Current Rating (Amps): 100mA, Mounting Type: Through Hole, Pitch: 0.100" (2.54mm), Full, Circuit: SPST, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Termination Style: PC Pin, Actuator Type: Slide (Standard), Height Above Board: 0.177" (4.50mm), Actuator Level: Flush, Recessed, Washable: Yes, Contact Material: Copper Alloy, Part Status: Active, Number of Positions: 10.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CFS-1000MC CFS-1000MC Виробник : Nidec Components cfs-1628139.pdf Slide Switches OFF-ON 10 position DIP switch, flush actuator, 100mA @ 6V DC, straight PC terminals, magazine 16 pc packaging, washable