CFT-100MM
CFT-100MM Bertech
Copper-Conductive-Tapes-Datasheet-CFT.pdf
Виробник: Bertech
Description: 100 MM WIDE, COPPER CONDUCT TAPE
Packaging: Bulk
Length: 108' (32.9m) 36 yds
Thickness: 0.0026" (2.6 mils, 0.066mm)
Temperature Range: 266°F (130°C)
Tape Type: Copper Foil
Width: 3.94" (100.00mm)
Usage: EMI/RFI Shielding
Adhesive: Acrylic
Backing, Carrier: Copper Foil
Thickness - Adhesive: 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Thickness - Backing, Carrier: 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm)
Part Status: Active
на замовлення 25 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 100 MM WIDE, COPPER CONDUCT TAPE, Packaging: Bulk, Length: 108' (32.9m) 36 yds, Thickness: 0.0026" (2.6 mils, 0.066mm), Temperature Range: 266°F (130°C), Tape Type: Copper Foil, Width: 3.94" (100.00mm), Usage: EMI/RFI Shielding, Adhesive: Acrylic, Backing, Carrier: Copper Foil, Thickness - Adhesive: 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm), Thickness - Backing, Carrier: 0.0013" (1.3 mils, 0.033mm), Part Status: Active.