Продукція > KEMET > CGP1C562MGVDCAWL35
CGP1C562MGVDCAWL35 KEMET
KEM_C1127_CGP
Виробник: KEMET
Description: CER DISC 5.6NF 2000 Y5V 20%
Packaging: Bag
Tolerance: ±20%
Lead Style: Formed Leads - Kinked
Features: High Voltage
Voltage - Rated: 2000V (2kV)
Package / Case: Radial, Disc
Temperature Coefficient: Y5V (F)
Size / Dimension: 0.413" Dia (10.50mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Applications: Bypass, Decoupling
Lead Spacing: 0.394" (10.00mm)
Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm)
Capacitance: 5600 pF
Написати відгук
Description: CER DISC 5.6NF 2000 Y5V 20%, Packaging: Bag, Tolerance: ±20%, Lead Style: Formed Leads - Kinked, Features: High Voltage, Voltage - Rated: 2000V (2kV), Package / Case: Radial, Disc, Temperature Coefficient: Y5V (F), Size / Dimension: 0.413" Dia (10.50mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Applications: Bypass, Decoupling, Lead Spacing: 0.394" (10.00mm), Height - Seated (Max): 0.610" (15.50mm), Capacitance: 5600 pF.