CH2LBBR110S
CH2LBBR110S CIT Relay and Switch
CH.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB DPDT 1A 125VAC
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Mounting Type: Panel Mount, Front
Circuit: DPDT
Type: Anti-Vandal, Illuminated
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Red
Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Black
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: SWITCH PB DPDT 1A 125VAC, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Red, Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Black, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 24 V.