CH2LBSB110S
CH2LBSB110S CIT Relay and Switch
CH.pdf
Виробник: CIT Relay and Switch
Description: SWITCH PB DPDT 1A 125VAC
Features: Stainless Steel
Packaging: Tray
Current Rating (Amps): 1A (AC/DC)
Switch Function: On-On
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C
Termination Style: Solder Lug
Illumination Type, Color: LED, Blue
Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC
Actuator Type: Round, Button, Flush
Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof
Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia
Color - Actuator/Cap: Silver
Voltage Rating - AC: 125 V
Voltage Rating - DC: 24 V
Написати відгук
Description: SWITCH PB DPDT 1A 125VAC, Features: Stainless Steel, Packaging: Tray, Current Rating (Amps): 1A (AC/DC), Mounting Type: Panel Mount, Front, Circuit: DPDT, Type: Anti-Vandal, Illuminated, Switch Function: On-On, Operating Temperature: -25°C ~ 70°C, Termination Style: Solder Lug, Illumination Type, Color: LED, Blue, Illumination Voltage (Nominal): 110 VAC, Actuator Type: Round, Button, Flush, Ingress Protection: IP67 - Dust Tight, Waterproof, Panel Cutout Dimensions: Circular - 16.00mm Dia, Color - Actuator/Cap: Silver, Voltage Rating - AC: 125 V, Voltage Rating - DC: 24 V.