Продукція > CVILUX USA > CH88142D100-B
CH88142D100-B
CH88142D100-B Cvilux USA
SPCH091.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: 2.54(.100) DUAL ROW BOARD MOUNT
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 14
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm)
Contact Finish - Post: Tin
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm)
Insulation Height: 0.331" (8.40mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Написати відгук
Description: 2.54(.100) DUAL ROW BOARD MOUNT, Features: Keying Slot, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 14, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm), Contact Finish - Post: Tin, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.157" (4.00mm), Insulation Height: 0.331" (8.40mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).