Продукція > CVILUX USA > CH88162C100-B
CH88162C100-B
CH88162C100-B Cvilux USA
SPCH091.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: 2.54MM(.100) DUAL ROW BOARD MOUN
Connector Type: Header
Voltage Rating: 250VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole
Number of Positions: 16
Number of Rows: 2
Style: Board to Board or Cable
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm)
Contact Finish - Mating: Gold
Contact Finish Thickness - Mating: FLASH
Contact Finish - Post: Gold
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm)
Insulation Height: 0.658" (16.71mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyester, Glass Filled
Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm)
Написати відгук
Description: 2.54MM(.100) DUAL ROW BOARD MOUN, Features: Keying Slot, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Voltage Rating: 250VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Number of Positions: 16, Number of Rows: 2, Style: Board to Board or Cable, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Latch Lock/Eject Hooks, Short, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.100" (2.54mm), Contact Finish - Mating: Gold, Contact Finish Thickness - Mating: FLASH, Contact Finish - Post: Gold, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm), Insulation Height: 0.658" (16.71mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyester, Glass Filled, Row Spacing - Mating: 0.100" (2.54mm).