CHB100W-24S48N
CHB100W-24S48N Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CHB100W.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 48V 100W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 82.5%
Current - Output (Max): 2.08A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 100 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Standard Number: 60950-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 100W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 82.5%, Current - Output (Max): 2.08A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 48V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 100 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.