CHB150-110S12N
CHB150-110S12N Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 12V 150W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 92.5%
Current - Output (Max): 12.5A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 66V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 150 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 2.25 kV
Standard Number: 50155; 62368-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 12V 150W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 92.5%, Current - Output (Max): 12.5A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 66V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 150 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 2.25 kV, Standard Number: 50155; 62368-1.