CHB200-24S48
CHB200-24S48 Cincon Electronics Co. LTD
index_en.php
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 48V 202W
Packaging: Tray
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Approval Agency: CE
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 4.2A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 18V
Voltage - Output 1: 48V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 202 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
на замовлення 9 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 48V 202W, Packaging: Tray, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Approval Agency: CE, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 4.2A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 18V, Voltage - Output 1: 48V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 202 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV.