CHB200W-110S12-C Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: RAILWAY BRICK DC-DC I/P:43-160VD
Packaging: Box
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91%
Current - Output (Max): 16.7A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 12V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 200 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RAILWAY BRICK DC-DC I/P:43-160VD, Packaging: Box, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Railway, Voltage - Input (Max): 160V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 91%, Current - Output (Max): 16.7A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 43V, Voltage - Output 1: 12V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 200 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1.
Інші пропозиції CHB200W-110S12-C
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CHB200W-110S12-C Виробник : CINCON Datasheet-CHB200W-110S.pdf Category: DC/DC Converters
Description: Converter: DC/DC; 200.4W; Uin: 0.11kVDC; Uout: 12VDC; Iin: 10mA; THT
Type of converter: DC/DC
Power: 200.4W
Input voltage: 0.11kV DC
Output voltage: 12V DC
Input current: 10mA
Output current: 16.7A
Case: Half Brick
Mounting: THT
Manufacturer series: CHB200W-110S
Body dimensions: 61x57.9x12.7mm
Efficiency: 91%
Operating temperature: -40...100°C
Insulation voltage: 3kV DC