CHB200W-110S24N-C Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: RAILWAY BRICK DC-DC I/P:43-160VD
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Box
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial), Railway
Voltage - Input (Max): 160V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 89%
Current - Output (Max): 16.7A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 43V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 401 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV