CHB300-300S12-CMFD Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 231-35
Packaging: Tray
Power (Watts): 300W
Size / Dimension: 6.50" L x 3.09" W x 1.57" H (165.0mm x 78.6mm x 40.0mm)
Mounting Type: Chassis Mount
Type: Enclosed
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 425V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 87.5%
Current - Output (Max): 25A
Voltage - Input (Min): 180V
Voltage - Output 1: 12V
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1; 62368-1
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 231-35, Packaging: Tray, Power (Watts): 300W, Size / Dimension: 6.50" L x 3.09" W x 1.57" H (165.0mm x 78.6mm x 40.0mm), Mounting Type: Chassis Mount, Type: Enclosed, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 425V, Approval Agency: CE, UKCA, Efficiency: 87.5%, Current - Output (Max): 25A, Voltage - Input (Min): 180V, Voltage - Output 1: 12V, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1; 62368-1.