CHB300-300S24N
CHB300-300S24N Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: DC DC CONVERTER 24V 300W
Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO
Packaging: Tray
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 425V
Approval Agency: CB, CE, cURus
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 12.5A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 180V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Part Status: Active
Power (Watts): 300 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 60950-1
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 24V 300W, Features: Remote On/Off, OCP, OTP, OVP, SCP, UVLO, Packaging: Tray, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 425V, Approval Agency: CB, CE, cURus, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 12.5A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 180V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active Low, Part Status: Active, Power (Watts): 300 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 60950-1.