CHB350-48S24N-IL
CHB350-48S24N-IL Cincon Electronics Co. LTD
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: BRICK DC-DC I/P:36-75VDC O/P:24V
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Packaging: Tray
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 75V
Approval Agency: CE, cURus
Efficiency: 91.5%
Current - Output (Max): 14.6A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 36V
Voltage - Output 1: 24V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 350 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.5 kV
Написати відгук
Description: BRICK DC-DC I/P:36-75VDC O/P:24V, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Packaging: Tray, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 75V, Approval Agency: CE, cURus, Efficiency: 91.5%, Current - Output (Max): 14.6A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 36V, Voltage - Output 1: 24V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 350 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.5 kV, Standard Number: 60950-1.