CHB500W-24S28N-C-PC. Cincon Electronics Co. LTD
Datasheet-CHB500W-series.pdf
Виробник: Cincon Electronics Co. LTD
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 500W 9
Features: Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense
Packaging: Bulk
Package / Case: Half Brick
Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 40V
Approval Agency: CE, UKCA
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 18A
Supplier Device Package: Half Brick
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 28V
Control Features: Enable, Active Low
Power (Watts): 500 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 3 kV
Standard Number: 62368-1
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: ISOLATED DC/DC CONVERTERS 500W 9, Features: Adjustable Output, Load Sharing, Remote On/Off, Remote Sense, Packaging: Bulk, Package / Case: Half Brick, Size / Dimension: 2.40" L x 2.28" W x 0.50" H (61.0mm x 57.9mm x 12.7mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 40V, Approval Agency: CE, UKCA, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 18A, Supplier Device Package: Half Brick, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 28V, Control Features: Enable, Active Low, Power (Watts): 500 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 3 kV, Standard Number: 62368-1.