Продукція > BOURNS INC. > CHP0603-FX-6652ELF
CHP0603-FX-6652ELF
CHP0603-FX-6652ELF Bourns Inc.
chp.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: RESHIGHPOWER 0603 66K5 1% 1/3W T
Power (Watts): 0.333W, 1/3W
Tolerance: ±1%
Features: Moisture Resistant, Pulse Withstanding
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Temperature Coefficient: ±100ppm/°C
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Composition: Thick Film
Operating Temperature: -55°C ~ 155°C
Number of Terminations: 2
Supplier Device Package: 0603
Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm)
Resistance: 66.5 kOhms
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: RESHIGHPOWER 0603 66K5 1% 1/3W T, Power (Watts): 0.333W, 1/3W, Tolerance: ±1%, Features: Moisture Resistant, Pulse Withstanding, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0603 (1608 Metric), Temperature Coefficient: ±100ppm/°C, Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Composition: Thick Film, Operating Temperature: -55°C ~ 155°C, Number of Terminations: 2, Supplier Device Package: 0603, Height - Seated (Max): 0.022" (0.55mm), Resistance: 66.5 kOhms.