Продукція > AVSENSORS > CHT-2 LT100PG3
CHT-2 LT100PG3
CHT-2 LT100PG3 AVSensors
85e54a_9935f0c845164a1bb03ad3b850feb2d8.pdf
Виробник: AVSensors
Description: SENSOR 100PSIG 0.13" 0.1V
Features: Temperature Compensated
Packaging: Tube
Package / Case: 8-DIP Module
Output Type: Wheatstone Bridge
Mounting Type: Through Hole
Output: 0 mV ~ 100 mV
Operating Pressure: 0 ~ 100PSI ( 0 ~ 689.48kPa)
Pressure Type: Vented Gauge
Accuracy: ±0.1%
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
Termination Style: PC Pin
Port Size: Male - 0.13" (3.23mm) Tube