CHT-5R5L255R-TWX
CHT-5R5L255R-TWX Zhi Feng Wei Technology
CHT 5.5V Series.pdf
Виробник: Zhi Feng Wei Technology
Description: 5.5V 2.5F 16*8*27 EDLC
Packaging: Box
Package / Case: Radial, Can
Size / Dimension: 0.630" L x 0.315" W (16.00mm x 8.00mm)
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Lead Spacing: 0.453" (11.50mm)
Termination: PC Pins
ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 1kHz
Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C
Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 2.5 F
Voltage - Rated: 5.5 V
на замовлення 338 шт:
Написати відгук
Description: 5.5V 2.5F 16*8*27 EDLC, Packaging: Box, Package / Case: Radial, Can, Size / Dimension: 0.630" L x 0.315" W (16.00mm x 8.00mm), Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Lead Spacing: 0.453" (11.50mm), Termination: PC Pins, ESR (Equivalent Series Resistance): 180mOhm @ 1kHz, Lifetime @ Temp.: 1000 Hrs @ 85°C, Height - Seated (Max): 1.122" (28.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 2.5 F, Voltage - Rated: 5.5 V.