Продукція > CVILUX USA > CI2502P1H00-NH
CI2502P1H00-NH
CI2502P1H00-NH Cvilux USA
CI2532S.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: 2 POS 2.50MM (.098) WIRE TO BOAR
Packaging: Bag
Connector Type: Header
Voltage Rating: 50VAC
Current Rating (Amps): 3A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 2
Number of Rows: 1
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Detent Lock
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm)
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Circular
Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm)
Insulation Height: 0.193" (4.90mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free
на замовлення 1297 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 29
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 2 POS 2.50MM (.098) WIRE TO BOAR, Packaging: Bag, Connector Type: Header, Voltage Rating: 50VAC, Current Rating (Amps): 3A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 2, Number of Rows: 1, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Detent Lock, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.098" (2.50mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish Thickness - Mating: 120.0µin (3.05µm), Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Circular, Contact Length - Post: 0.134" (3.40mm), Insulation Height: 0.193" (4.90mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA6T), Nylon 6T, Glass Filled, Halogen Free.