CIG22B2R2MAE
CIG22B2R2MAE Samsung Electro-Mechanics
CIG22B_ds.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 2.2UH 1.1A 190MOHM SMD
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 1008 (2520 Metric)
Size / Dimension: 0.098" L x 0.079" W (2.50mm x 2.00mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -40°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 190mOhm
Inductance Frequency - Test: 1 MHz
Supplier Device Package: 1008 (2520 Metric)
Height - Seated (Max): 0.031" (0.80mm)
Inductance: 2.2 µH
Current Rating (Amps): 1.1 A