CIH02T2N2BNC
CIH02T2N2BNC Samsung Electro-Mechanics
CIH02T_ds.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 2.2NH 200MA 800MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.1nH
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 800mOhm Max
Q @ Freq: 2 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 8GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 01005 (0402 Metric)
Height - Seated (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 2.2 nH
Current Rating (Amps): 200 mA