CIH03T82NJNC
CIH03T82NJNC Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 82NH 50MA 4 OHM SMD
Tolerance: ±5%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Package / Case: 0201 (0603 Metric)
Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 4Ohm Max
Q @ Freq: 5 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 900MHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 82 nH
Current Rating (Amps): 50 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 82NH 50MA 4 OHM SMD, Tolerance: ±5%, Packaging: Tape & Reel (TR), Package / Case: 0201 (0603 Metric), Size / Dimension: 0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Unshielded, Type: Multilayer, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, DC Resistance (DCR): 4Ohm Max, Q @ Freq: 5 @ 100MHz, Frequency - Self Resonant: 900MHz, Inductance Frequency - Test: 100 MHz, Part Status: Obsolete, Inductance: 82 nH, Current Rating (Amps): 50 mA.