CIH05T27NJNC
CIH05T27NJNC Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 27NH 250MA 900MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0402 (1005 Metric)
Size / Dimension: 0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 900mOhm Max
Q @ Freq: 8 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.6GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 27 nH
Current Rating (Amps): 250 mA