CIH10T12NJNC
CIH10T12NJNC Samsung Electro-Mechanics
CIH_Series.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 12NH 600MA 280MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 280mOhm Max
Q @ Freq: 12 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2.6GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Part Status: Obsolete
Inductance: 12 nH
Current Rating (Amps): 600 mA