CIH10T3N9SNC
CIH10T3N9SNC Samsung Electro-Mechanics
CIH_Series.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 3.9NH 800MA 140MOHM SM
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±0.3nH
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Type: Multilayer
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR): 140mOhm Max
Q @ Freq: 10 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 6GHz
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Inductance: 3.9 nH
Current Rating (Amps): 800 mA