CIL10Y120MNC
CIL10Y120MNC Samsung Electro-Mechanics
CIL10_Series.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 12UH 5MA 2.75 OHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Package / Case: 0603 (1608 Metric)
Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 2.75Ohm Max
Q @ Freq: 35 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant: 15MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric)
Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 12 µH
Current Rating (Amps): 5 mA
Написати відгук
Description: FIXED IND 12UH 5MA 2.75 OHM SMD, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Package / Case: 0603 (1608 Metric), Size / Dimension: 0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm), Mounting Type: Surface Mount, Shielding: Shielded, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, DC Resistance (DCR): 2.75Ohm Max, Q @ Freq: 35 @ 2MHz, Frequency - Self Resonant: 15MHz, Material - Core: Ferrite, Inductance Frequency - Test: 2 MHz, Supplier Device Package: 0603 (1608 Metric), Height - Seated (Max): 0.037" (0.95mm), Part Status: Obsolete, Inductance: 12 µH, Current Rating (Amps): 5 mA.