CIL21Y100KNE Samsung Electro-Mechanics
CIL21_Series.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: FIXED IND 10UH 15MA 800MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Shielded
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
DC Resistance (DCR): 800mOhm Max
Q @ Freq: 50 @ 2MHz
Frequency - Self Resonant: 24MHz
Material - Core: Ferrite
Inductance Frequency - Test: 2 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.057" (1.45mm)
Inductance: 10 µH
Current Rating (Amps): 15 mA