Продукція > ITT CANNON, LLC > CIR01LCF-40A-60S-F80-T12
CIR01LCF-40A-60S-F80-T12 ITT Cannon, LLC
Виробник: ITT Cannon, LLC
Description: CONN RCPT FMALE 60POS GOLD CRIMP
Packaging: Bulk
Features: Cable Clamp
Connector Type: Receptacle, Female Sockets
Color: Olive Drab
Voltage Rating: 500VAC, 700VDC
Current Rating (Amps): 13A
Mounting Type: Free Hanging (In-Line)
Number of Positions: 60
Orientation: N (Normal)
Shell Size - Insert: 40-A60
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Fastening Type: Bayonet Lock
Termination: Crimp
Ingress Protection: Environment Proof
Contact Finish - Mating: Gold
Shell Material: Aluminum Alloy
Shell Finish: Olive Drab Cadmium
Primary Material: Metal
товару немає в наявності
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: CONN RCPT FMALE 60POS GOLD CRIMP, Packaging: Bulk, Features: Cable Clamp, Connector Type: Receptacle, Female Sockets, Color: Olive Drab, Voltage Rating: 500VAC, 700VDC, Current Rating (Amps): 13A, Mounting Type: Free Hanging (In-Line), Number of Positions: 60, Orientation: N (Normal), Shell Size - Insert: 40-A60, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Fastening Type: Bayonet Lock, Termination: Crimp, Ingress Protection: Environment Proof, Contact Finish - Mating: Gold, Shell Material: Aluminum Alloy, Shell Finish: Olive Drab Cadmium, Primary Material: Metal.