CL02A105MQ4NQOC
CL02A105MQ4NQOC Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 01005
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±20%
Voltage - Rated: 6.3V
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.016" L x 0.012" W (0.40mm x 0.30mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.018" (0.45mm)
Capacitance: 1 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 1UF 6.3V X5R 01005, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±20%, Voltage - Rated: 6.3V, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.016" L x 0.012" W (0.40mm x 0.30mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.018" (0.45mm), Capacitance: 1 µF.