CL02C120JO2ANNE
CL02C120JO2ANNE Samsung Electro-Mechanics
CL02C120JO2ANNE_Spec.pdf
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 12PF 16V NP0 01005
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±5%
Voltage - Rated: 16V
Package / Case: 01005 (0402 Metric)
Temperature Coefficient: C0G, NP0
Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 125°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.009" (0.22mm)
Part Status: Active
Capacitance: 12 pF
Написати відгук
Description: CAP CER 12PF 16V NP0 01005, Packaging: Tape & Reel (TR), Tolerance: ±5%, Voltage - Rated: 16V, Package / Case: 01005 (0402 Metric), Temperature Coefficient: C0G, NP0, Size / Dimension: 0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 125°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.009" (0.22mm), Part Status: Active, Capacitance: 12 pF.