CL21A106MPFNNWE
CL21A106MPFNNWE Samsung Electro-Mechanics
Виробник: Samsung Electro-Mechanics
Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805
Tolerance: ±20%
Packaging: Tape & Reel (TR)
Voltage - Rated: 10V
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Temperature Coefficient: X5R
Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Mounting Type: Surface Mount, MLCC
Operating Temperature: -55°C ~ 85°C
Applications: General Purpose
Thickness (Max): 0.053" (1.35mm)
Capacitance: 10 µF
Написати відгук
Description: CAP CER 10UF 10V X5R 0805, Tolerance: ±20%, Packaging: Tape & Reel (TR), Voltage - Rated: 10V, Package / Case: 0805 (2012 Metric), Temperature Coefficient: X5R, Size / Dimension: 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm), Mounting Type: Surface Mount, MLCC, Operating Temperature: -55°C ~ 85°C, Applications: General Purpose, Thickness (Max): 0.053" (1.35mm), Capacitance: 10 µF.
Фото Назва Виробник Інформація Доступність
Ціна
CL21A106MPFNNWE CL21A106MPFNNWE Виробник : Samsung Electro-Mechanics Samsung_MLCC_1837944-1929650.pdf Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT 10uF X5R +/-20% 10v 0805