Продукція > BOURNS INC. > CM201212-33NKL
CM201212-33NKL Bourns Inc.
CM_Series_Rev2001.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 33NH 395MA 370MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Mounting Type: Surface Mount
Shielding: Unshielded
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 370mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 2GHz
Material - Core: Polymer
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.058" (1.47mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 33 nH
Current Rating (Amps): 395 mA