Продукція > BOURNS INC. > CM201212-47NJL
CM201212-47NJL Bourns Inc.
CM_Series_Rev2001.pdf
Виробник: Bourns Inc.
Description: FIXED IND 47NH 385MA 420MOHM SMD
Packaging: Tape & Reel (TR)
Tolerance: ±10%
Package / Case: 0805 (2012 Metric)
Size / Dimension: 0.079" L x 0.050" W (2.00mm x 1.27mm)
Type: Wirewound
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
DC Resistance (DCR): 420mOhm Max
Q @ Freq: 15 @ 100MHz
Frequency - Self Resonant: 1.6GHz
Material - Core: Polymer
Inductance Frequency - Test: 100 MHz
Supplier Device Package: 0805 (2012 Metric)
Height - Seated (Max): 0.058" (1.47mm)
Part Status: Obsolete
Inductance: 47 nH
Current Rating (Amps): 385 mA