Продукція > TRIGON COMPONENTS > CMPX183K301L150B-18X11X5
CMPX183K301L150B-18X11X5
CMPX183K301L150B-18X11X5 Trigon Components
Виробник: Trigon Components
Description: CMPX-X1 FILM CAP 0.018UF 10%
Packaging: Bulk
Tolerance: ±10%
Package / Case: Radial
Mounting Type: Through Hole
Operating Temperature: -40°C ~ 100°C
Applications: EMI, RFI Suppression
Lead Spacing: 0.591" (15.00mm)
Termination: PC Pins
Ratings: X1
Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized
Voltage Rating - AC: 300V
Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm)
Part Status: Active
Capacitance: 0.018 µF
Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Написати відгук
Description: CMPX-X1 FILM CAP 0.018UF 10%, Packaging: Bulk, Tolerance: ±10%, Package / Case: Radial, Mounting Type: Through Hole, Operating Temperature: -40°C ~ 100°C, Applications: EMI, RFI Suppression, Lead Spacing: 0.591" (15.00mm), Termination: PC Pins, Ratings: X1, Dielectric Material: Polypropylene (PP), Metallized, Voltage Rating - AC: 300V, Height - Seated (Max): 0.453" (11.50mm), Part Status: Active, Capacitance: 0.018 µF, Size / Dimension: 0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm).