CMWD-1205C3T
CMWD-1205C3T Diwell Electronics
CMW.pdf
Виробник: Diwell Electronics
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V
Packaging: Tube
Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads
Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 71°C
Applications: Medical
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 79%
Current - Output (Max): 300mA, 300mA
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Voltage - Output 2: -5V
Part Status: Active
Power (Watts): 3 W
Number of Outputs: 2
Voltage - Isolation: 5 kV
Standard Number: 60601-1
на замовлення 27 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC/DC CONVERTER 12V INPUT, +/-5V, Packaging: Tube, Package / Case: 24-DIP Module, 6 Leads, Size / Dimension: 1.25" L x 0.80" W x 0.48" H (31.8mm x 20.3mm x 12.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 71°C, Applications: Medical, Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 79%, Current - Output (Max): 300mA, 300mA, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Voltage - Output 2: -5V, Part Status: Active, Power (Watts): 3 W, Number of Outputs: 2, Voltage - Isolation: 5 kV, Standard Number: 60601-1.