CP-01420140
CP-01420140 Cvilux USA
CP0108S.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: 4.20MM 20 POS DUAL ROWS RIGHT AN
Packaging: Tray
Features: Board Lock
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 9A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 20
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -25°C ~ 85°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-2
Contact Material: Brass
Insulation Color: Natural
Pitch - Mating: 0.165" (4.20mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm)
Insulation Height: 0.394" (10.00mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6
Row Spacing - Mating: 0.165" (4.20mm)
на замовлення 2860 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 7
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: 4.20MM 20 POS DUAL ROWS RIGHT AN, Packaging: Tray, Features: Board Lock, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 9A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 20, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -25°C ~ 85°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-2, Contact Material: Brass, Insulation Color: Natural, Pitch - Mating: 0.165" (4.20mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.138" (3.50mm), Insulation Height: 0.394" (10.00mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Polyamide (PA66), Nylon 6/6, Row Spacing - Mating: 0.165" (4.20mm).