CP10.241-M1
CP10.241-M1 PULS, LP
64
Виробник: PULS, LP
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W
Power (Watts): 240W
Features: Adjustable Output, IP20, PFC
Packaging: Box
Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm)
Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating)
Applications: Industrial, ITE (Commercial), Medical
Input Type: AC or DC
Approval Agency: EAC, IEC, UL
Efficiency: 95.2%
Current - Output (Max): 10A
Voltage - Output 1: 24V
Part Status: Active
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 500 V
Standard Number: 60601
AC Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC
DC Voltage - Input (Min): 110V
DC Voltage - Input (Max): 150V
на замовлення 20 шт:
Написати відгук
Description: AC/DC DIN RAIL SUPPLY 24V 240W, Power (Watts): 240W, Features: Adjustable Output, IP20, PFC, Packaging: Box, Size / Dimension: 4.61" L x 1.54" W x 4.88" H (117.0mm x 39.0mm x 124.0mm), Operating Temperature: -25°C ~ 70°C (With Derating), Applications: Industrial, ITE (Commercial), Medical, Input Type: AC or DC, Approval Agency: EAC, IEC, UL, Efficiency: 95.2%, Current - Output (Max): 10A, Voltage - Output 1: 24V, Part Status: Active, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 500 V, Standard Number: 60601, AC Voltage - Input: 100 ~ 240 VAC, DC Voltage - Input (Min): 110V, DC Voltage - Input (Max): 150V.