CP15B1130005P
CP15B1130005P Semiconductor Circuits, Inc.
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 15W
Packaging: Tray
Features: Adjustable Output, Remote On/Off
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 9V
Approval Agency: CSA, TUV, UL
Efficiency: 90%
Current - Output (Max): 3A
Supplier Device Package: Module
Voltage - Input (Min): 4.5V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
на замовлення 1 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 15W, Packaging: Tray, Features: Adjustable Output, Remote On/Off, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 0.94" L x 0.94" W x 0.35" H (23.9mm x 23.9mm x 8.9mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C (With Derating), Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 9V, Approval Agency: CSA, TUV, UL, Efficiency: 90%, Current - Output (Max): 3A, Supplier Device Package: Module, Voltage - Input (Min): 4.5V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1.