CP15C1130018P
CP15C1130018P Semiconductor Circuits, Inc.
CP15_1130018_Datasheet_R_1.0.pdf
Виробник: Semiconductor Circuits, Inc.
Description: DC DC CONVERTER 5V 15W
Packaging: Tray
Package / Case: 6-DIP Module
Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm)
Mounting Type: Through Hole
Type: Isolated Module
Operating Temperature: -40°C ~ 85°C
Applications: ITE (Commercial)
Voltage - Input (Max): 36V
Efficiency: 87%
Current - Output (Max): 3A
Voltage - Input (Min): 9V
Voltage - Output 1: 5V
Control Features: Enable, Active High
Part Status: Active
Power (Watts): 15 W
Number of Outputs: 1
Voltage - Isolation: 1.6 kV
на замовлення 1 шт:
Написати відгук
Description: DC DC CONVERTER 5V 15W, Packaging: Tray, Package / Case: 6-DIP Module, Size / Dimension: 1.00" L x 1.00" W x 0.40" H (25.4mm x 25.4mm x 10.2mm), Mounting Type: Through Hole, Type: Isolated Module, Operating Temperature: -40°C ~ 85°C, Applications: ITE (Commercial), Voltage - Input (Max): 36V, Efficiency: 87%, Current - Output (Max): 3A, Voltage - Input (Min): 9V, Voltage - Output 1: 5V, Control Features: Enable, Active High, Part Status: Active, Power (Watts): 15 W, Number of Outputs: 1, Voltage - Isolation: 1.6 kV.