Продукція > CVILUX USA > CP6002P1H00-NH
CP6002P1H00-NH
CP6002P1H00-NH Cvilux USA
CP6002S.pdf
Виробник: Cvilux USA
Description: HORZ HEADER 5.70MM 2 POS
Features: Board Guide
Packaging: Tray
Connector Type: Header
Voltage Rating: 600VAC
Current Rating (Amps): 23A
Mounting Type: Through Hole, Right Angle
Number of Positions: 2
Number of Rows: 2
Style: Board to Cable/Wire
Operating Temperature: -40°C ~ 105°C
Contact Type: Male Pin
Fastening Type: Locking Ramp
Number of Positions Loaded: All
Termination: Solder
Material Flammability Rating: UL94 V-0
Contact Material: Copper Alloy
Insulation Color: Black
Pitch - Mating: 0.224" (5.70mm)
Contact Finish - Mating: Tin
Contact Finish - Post: Tin
Part Status: Active
Contact Shape: Square
Contact Length - Post: 0.142" (3.61mm)
Insulation Height: 0.572" (14.53mm)
Shrouding: Shrouded - 4 Wall
Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free
Row Spacing - Mating: 0.224" (5.70mm)
на замовлення 1944 шт:
термін постачання 21-31 дні (днів)
Кількість Ціна
Мінімальне замовлення: 8
Відгуки про товар
Написати відгук
Description: HORZ HEADER 5.70MM 2 POS, Features: Board Guide, Packaging: Tray, Connector Type: Header, Voltage Rating: 600VAC, Current Rating (Amps): 23A, Mounting Type: Through Hole, Right Angle, Number of Positions: 2, Number of Rows: 2, Style: Board to Cable/Wire, Operating Temperature: -40°C ~ 105°C, Contact Type: Male Pin, Fastening Type: Locking Ramp, Number of Positions Loaded: All, Termination: Solder, Material Flammability Rating: UL94 V-0, Contact Material: Copper Alloy, Insulation Color: Black, Pitch - Mating: 0.224" (5.70mm), Contact Finish - Mating: Tin, Contact Finish - Post: Tin, Part Status: Active, Contact Shape: Square, Contact Length - Post: 0.142" (3.61mm), Insulation Height: 0.572" (14.53mm), Shrouding: Shrouded - 4 Wall, Insulation Material: Liquid Crystal Polymer (LCP), Halogen Free, Row Spacing - Mating: 0.224" (5.70mm).